טכנאי מחשבים ורשתות

טכנאי מחשבים מומלץ תל אביב

טכנאי מחשבים ורשתות

טכנאי מחשבים ורשתות הוא אדם מקצועי שמוסמך לטפל בכל סוגי הבעיות בחומרה או בתוכנה של המחשבים המצויים. התחומים בהם עוסק טכנאי המחשבים הינם רחבים ומתרחבים בכל שנה, בהתאם להתרחבות ולגדילת תחום המחשבים בארץ ובעולם.

אבחון בעיות

הדבר הראשון שטכנאי מחשבים צריך לעשות הוא לדעת לאבחן בעיות, על ידי התבוננות וידע מוקדם. זה נכון גם לגבי החומרה (כלומר המוצרים הפיזיים שנמצאים בתוך המחשב) והתוכנה (כגון מערכת הפעלה וינדווז, הקבצים השונים ואפליקציות). לדוגמא:

[elementor-template id="946"]

*מחשב שמשמיע רעשים חזקים – טכנאי יידע לאבחן האם מדובר ברעשים מכיוון המאוורר שאחראי לצנן את סביבת המעבד. והאם הגורם לרעשים אלו הוא אבק שצריך לנקותו.

*כשהמחשב מתנהג באופן איטי – טכנאי המחשב יידע לזהות האם הסיבה לבעיה היא וירוס, או שנגמר המקום בזיכרון המחשב, או כל סיבה אחרת.

תיקון בעיות חומרה

טכנאי מחשבים יידע איך לתקן ולהרכיב מערכות חומרה במחשב: את לוח האם שעליו מורכבים שאר החומרה, כגון כרטיס המסך, המעבד, ספק החשמל ועוד.

תיקון בעיות תוכנה

על פי רוב זהו התיקונים השכיחים יותר. הרבה מאיתנו נצרך להגיע לטכנאי מחשבים כשנראה לנו שהמעבד נהרס ואנחנו רוצים לשחזר ולחלץ את הזיכרונות של המחשב מתוך המעבד ההרוס. פעולה זו, היא פעולת בתחום התוכנה. כמו כן, כשווירוס משתלט על המחשב שלנו, פעולה בתחום התוכנה היא זו שתוכל להגן ולהציל את המחשב מפני קריסת מערכות.

טכנאי (מנהל) רשתות

תחום נוסף של טכנאי מחשבים, הוא נקרא “מנהל רשתות” או “טכנאי רשתות”. כאן כבר מדובר על תחום רחב, שעוסק בתשתית הרשת שעליה יושב האינטרנט, עם יכולת ניהול הרשאות ומידור של ידע בתוך חברה או למחשבים פרטיים. 

הכשרה

ישנם גופים רבים שנותנים הכשרה של ידע תיאורטי ובעיקר ידע מעשי ללימודי טכנאות מחשב ורשתות. בארץ ישראל ישנם מספר לא מבוטל של מכללות ללימודי המחשבים, זאת ועוד קורסים והכשרות שונות שמבצעות חברות המחשבים הגדולות בארץ ובעולם. טכנאי מחשבים מתחיל צפוי להרוויח כ7000-8000 ₪ בחודש.

איך לבחור טכנאי מחשבים?

1. הסמכה ונסיון – יש לשים לב שטכנאי המחשבים שאנחנו פונים אליו הוא בעל הסמכה מקצועית ידועה.

2. זמן, זמינות – חשוב שטכנאי המחשבים יהיה מספיק זמין כדי לתת לכם את המענה שאתם צריכים. וכן שבסופו דבר המענה שתקבלו יהיה מהיר, שיפתור את הבעיה בצורה מהירה וזריזה ככל האפשר.

3. שקיפות – טכנאי המחשבים צריך לתת לכם הסבר מפורט מה הוא עשה, כמה עלה כל שלב, מדוע היה נצרך, ובסופו של דבר, מה ההמלצות שלו לעתיד.

4. איכות – שימו לב שהחומרים שבהם הוא משתמש הם איכותיים, שמצדיקים את המחיר שאתם משלמים על השירות.

אם אתם מחפשים טכנאי מחשבים ורשתות מקצועי, צרו קשר עם מוניטור מחשבים, ותקבלו מענה אנושי ומהיר. 

 

Call Now Button