המדריך לבחירת מחשב נייד – כל מה שחשוב לבדוק לפני הקנייה!

המדריך לבחירת מחשב נייד – כל מה שחשוב לבדוק לפני הקנייה

המדריך לבחירת מחשב נייד – כל מה שחשוב לבדוק לפני הקנייה!

החלטתם: הגיע הזמן להשתדרג ולרכוש מחשב נייד חדש! רגע לפני שאתם מגיעים אל החנות, בוחרים את הדגם המושלם בעבורכם ומבצעים את העסקה, חכו. לרוב, אנשים שמעוניינים להחליף את המחשב שלהם, ילקטו המלצות ויבצעו השוואה בין דגמים (כך צריך להיות!). עם זאת, כמעט תמיד ההתמקדות תהיה אך ורק על המעבד,  איכות הביצועים, סוגי החיבורים שבמחשב, מותג המחשב ומידת האבטחה שלו.

שלא תבינו לא נכון: כל אלו חשובים מאד (!). הבעיה היא שלעתים פרמטרים אחרים שגם עליהם יש לבסס את בחירת המחשב החדש, מוזנחים לחלוטין. לפניכם, עוד 4 דברים חשובים מאד שיש לקחת בחשבון עם רכישת המחשב החדש:

זקוק לטכנאי מחשבים?

אני במרחק שיחה!

1. גודל המסך הרצוי

מדובר על פרמטר שעליו מתעכבים המתעניינים במחשב חדש המון זמן. מצד אחד, ישנה נטייה למחשב קטן וקומפקטי. מצד שני, מחשב עם מסך קטן מדי עלול לפגוע בחוויית השימוש. מסכי המחשבים מוצעים החל מ-12.3 אינטש ועד 17. אינטש. אז איך בוחרים את גודל המסך? באמצעות השאלות המנחות הבאות:

  • האם המחשב הנייד יתפקד כמחשב נייח (לדוגמא: אתם עובדים איתו רק מהבית), או שאתם אכן עתידים להתנייד איתו?
  • בחירת המסך בהתאם לעיסוקכם. לדוגמא: לגרפיקאים ומעבדי תמונה, יומלץ על מסך גדול החיוני לאופי עבודתם.
  • עד כמה אתם שבעי רצון מהמסך הנוכחי של המחשב שלכם? במידה ואתם מרוצים, אין סיבה להקטין או להגדיל את גודל המסך. מנגד, במידה ואינכם שבעי רצון, בחנו חלופות אחרות.

2. משקל המחשב הנייד

מרבית האנשים יוצאים בכל בוקר מהבית עם המחשב הנייד, ששוקל בין קילו וחצי לשלושה קילו. העניקו חשיבות למשקל המחשב, בעיקר אם אתם רוכבים על אופניים בדרך לעבודה או צועדים ברגל ממקום מגוריכם. נשיאת המחשב לא אמורה להכביד עליכם, ובעת שמדובר על משקלים כבדים יחסית, סוגיית “הניידות” מוטלת בספק.

3. ההשקעה הכספית במחשב – ממה חשוב להיזהר?המדריך לבחירת מחשב נייד

מובן כי במעמד בחירת הדגם, אתם מעניקים חשיבות למחירי המחשבים השונים. עם זאת, לעתים ישנם אלו שרוצים לרכוש את הדגם החדיש, המתקדם והמפואר ביותר, גם כשאין להם ממש צורך בו. לפני שאתם משקיעים אלפי שקלים בדגם היוקרתי ביותר, שאלו את עצמכם בכנות: האם אתם עתידים להשתמש בכל הפונקציות שמייקרות את המחשב? מחירי המחשבים מתחילים בכ-1500 שקלים ויכולים להגיע גם לכ-20,000 שקלים. למשתמש הממוצע לרוב יתאימו דגמי המחשבים המתומחרים בין 2500 ל-4000 שקלים.

4. “אני לא צריך תעודת אחריות, אני קונה מחשב של מותג אמין!”

לא משנה עד כמה אתם בוטחים במותג המחשב שאתם רוכשים, תעודת אחריות מגיעה גם לכם! הזהרו מעסקאות מפוקפקות שאינן כוללות תעודת אחריות. כל מותג מציע תעודת אחריות שונה, כאשר תוקף התעודה משתנה גם בהתאם לדגמים ולמפרט שלהם. לרוב, האחריות תקפה ל-3 שנים והיא מעניקה לכם כיסוי מלא (שירות תיקונים) לתקלות יצרן/חומרה.

מה חשוב לדעת?

  • – ישנם מחשבים שתעודת האחריות שלהם תקפה לשנה אחת בלבד
  • תיקוני שברים, סדקים או קורוזיה – לא כלולים באחריות
  • –  לרוב, תוכלו להרחיב את תעודת האחריות הקיימת / להאריך אותה עם סיומה
Call Now Button