באיזה מחשב להתחדש: mac או pc?

באיזה מחשב להתחדש: mac או pc?

באיזה מחשב להתחדש: mac או pc?

גם אם לכל אחד מבני הבית יש מחשב נייד וסמרטפון, אתם עדיין רוצים להחזיק במחשב נייח שישרת את כל בני המשפחה. אולי בעבר היה קל יותר לרכוש מחשב, פשוט מאחר ומניפת הדגמים שהייתה מוצעת, לא הייתה גדולה כפי שהיא כיום. השאלה שרבים שואלים את עצמם (וגם בצדק), היא איזה מחשב כדאי לרכוש:

מק או פי-סי?

התשובה היא שאין תשובה אחת. בכדי שתוכלו גם אתם לקבל החלטה, אתם צריכים לאפיין את הצורך שלכם, וגם להכיר את התכונות המאפיינות כל אחד מסוגי המחשבים. 3 שאלות מנחות שיוכלו לסייע לכם בקבלת ההחלטה:

זקוק לטכנאי מחשבים?

אני במרחק שיחה!
  • מה מטרת המחשב? פנאי או עבודה
  • מה התקציב שתרצו להשקיע?
  • האם לדגם שאתם רוצים לרכוש מוצע שירות תיקונים?

מחשבי mac – מחשבי עבודה

כיום, מעצבים גרפים, עורכי וידאו ומוסיקאים, בוחרים באופן כמעט אוטומטי במחשבי ה-mac. מדובר על חווית שימוש-עבודה יוצאת מן הכלל, שמחשבי pc לא תמיד (אם בכלל) יכולים לספק אותה. המחשבים של חברת apple ממותגים לרוב כמחשבים שהם כלי עבודה, בין היתר הודות לאיכויות הפנומנאליות של המסכים, וכמובן – המפרטים המרשימים.

זהו המקום שלכם להגדיר את השימושים שלכם: המחשב ככלי העבודה המרכזי, או כמחשב משפחתי שעתיד לשרת גם את הילדים? כל עוד אתם מעוניינים בכלי עבודה איכותי (בהתאם לאופי העיסוק שלכם), עמיד ובעל תכונות מרשימות, כדאי לשקול את רכישת ה-mac.

במידה והעבודה שלכם מבוססת בעיקרה על גלישה ואופיס, pc יספיק לכם.

אבטחה: pc אל מול mac

המחשבים של אפל מחזיקים ביתרון בולט נוסף. כידוע, במחשבי ה-pc מערכת ההפעלה היא windows. מדובר על מערכת הפעלה מאד ידידותית ונגישה, אך היא סובלת מחיסרון בולט:

היא מחוזרת ע”י האקרים שחושפים אתכם ואת המידע שלכם לוירוסים. מנגד, הסיכוי כי מחשבי המק יותקפו, אפסי. מדובר על מערכת הפעלה שנהנית מאבטחה גבוהה, מה שגם מעניק לכם ראש שקט בכל הקשור למידע שלכם.

אקו סיסטם במחשבי mac: התראות לכל המכשירים שלכם

מחשב ה-mac כמחשב עבודה, זוכרים? אולי אחד הדברים החשובים ביותר כנותני שירות, הוא להיות זמינים ללקוחות שלכם. כל עוד אתם עושים שימוש במקינטוש, יש לכם אפשרות להיות מעודכנים, זמינים ונגישים.

מערכת האקו סיסטם, למעשה מאפשרת לכם לקבל התראות על שיחות שאתם מקבלים לאייפון, גם בתוך המחשב. במידה ויש לכם גם אייפד או שעון של אפל, תקבלו את השיחות גם אליהם.

מחירי המחשבים – pc אל מול mac

אם צריך לייחס למחשבים של חברת apple חיסרון אחד בולט, הרי שהוא המחיר שלהם. על מנת לרכוש mac, תידרשו להשקיע סכום כסף גבוה יותר בהשוואה למחשבי ה-pc. כמה יותר?

הכל תלוי הדגם שתרצו לרכוש, השדרוגים והתוספות. עם זאת, חשוב לזכור כי מחשב לא רוכשים בכל יום, ולרוב מדובר על מכונה שמשרתת אתכם לטווח הארוך – על בסיס יומי ולמשך מספר שנים. עם זאת, כל עוד אתם עתידים להשתמש במחשב למטרות “יום יומיות” המבוססות בעיקר על גלישה באינטרנט, גם מחשב pc יוכל לענות על הצורך שלכם.

Call Now Button