איך לשמור על המחשב? תחזוקה הכרחית לעבודה!

איך לשמור על המחשב? תחזוקה הכרחית לעבודה!

איך לשמור על המחשב? תחזוקה הכרחית לעבודה!

עשו עם עצמכם ניסוי קטן: האם בשנה האחרונה היה יום אחד שבו לא עבדתם על המחשב – הנייד או הנייח? אם לא מחשיבים חגים, חופשות או מחלה (שרק תהיו בריאים!), סביר כי התשובה שלכם תהיה שלילית.

כיום, מעמדם של המחשבים הוא של כלי עבודה, באמצעותו בונים מצגות, מפיקים דו”חות, מתקשרים עם לקוחות, מנהלים מלאי, מעצבים, משרטטים, מקלידים ומה לא. 

זקוק לטכנאי מחשבים?

אני במרחק שיחה!

בכדי להבטיח שכלי העבודה שלכם ימשיך לשרת אתכם, אתם צריכים לטפח שגרת תחזוקה. שימו לב: אין כל חשיבות למותג מחשבים אמין, עמידות סוללה, מעבד משובח וביצועים נפלאים מבלי שמתחזקים את המחשב.

לפניכם, כמה טיפים קלים ליישום לטובת תחזוקת המחשב:

1.התקנת אנטי וירוס + ניקוי וירוסים

רכשתם מחשב חדש? תתחדשו! רגע לפני שאתם גולשים, פותחים מסמכים ומתחילים לעבוד, חכו. הדבר הבסיסי והחשוב ביותר הוא להתקין תוכנת אנטי וירוס.

האם תסכימו ללכת לישון כשדלת הכניסה לבית שלכם פתוחה? אפשר לנחש שלא, זאת מאחר ואינכם מעוניינים שאנשים זרים יחדרו למרחב הפרטי שלכם.

זהו תפקידה של תכונת האנטי וירוס: להגן על המחשב שלכם מפני חדירה של גורמים זרים ועוינים. מעבדת מחשבים תוכל לסייע לכם בהתקנת התוכנה וגם בניקוי וירוסים שלצערכם הצליחו לחדור למחשב. 

2.ניקוי מסך המחשב

העובדה היא שמסך המחשב שלכם חשוף ללכלוך. עובדה נוספת היא שרוב בעלי המחשבים לא יודעים איך לנקות אותו. רגע לפני שאתם מנקים אותו פעם נוספת עם חומר ניקוי רנדומלי למשטחים, עצרו. חומרי ניקוי שאינם מתאימים לניקוי מסך עלולים להרוס אותו, עד לכדי מצב בו לא תהיה לכם ברירה אלא להחליפו.

מסכי מחשבים ניתן לנקות ב-2 דרכים:

  • באמצעות מטלית פשוטה ומעט מאד מים. שימו לב כי אין להפעיל כוח על המסך, אלא להעביר עליו את המטלית בעדינות רבה.
  • אפשרות שניה היא באמצעות חומר ייעודי למסכים. גם במקרה זה, יש להסתייע במטלית מיקרופייבר איכותית.

3.גיבוי המידע שלכם

אולי אתם לא מגדירים כך את עצמכם אך אתם יצרני מידע ותוכן: אתם בונים מצגות וסרטונים, מפיקים מסמכים, מצלמים תמונות ומעלים אותן למחשב, מאחסנים בתיקיות דו”חות חודשיים וכיוצא בזה.

למרות שמותקנת אצלכם תוכנת האנטי וירוס, תמיד ישנו סיכוי כי המידע פשוט יעלם או ימחק.

איך זה קורה? כשמתרחשות תקיפות אגרסיביות ובלתי צפויות, עם קריסה פתאומית של המחשב ולעתים המידע “נעלם” כי אתם בטעות מחקתם אותו.

אי אפשר לדבר על תחזוקה מבלי לדבר על גיבוי המידע שלכם. זכרו כי גם כשאתם נותנים אמון במחשב, בסופו של דבר מדובר על מכונה. הגדילו ראש, גבו את המידע שלכם ותיהנו מראש שקט.

4.שמרו על הסוללה שלכם

הבטן הרכה של המחשבים הניידים היא ללא כל ספק הסוללה. תתפלאו, אך עם תחזוקה נכונה תוכלו להאריך את חייה. טיפ הזהב אליכם: סיימתם להטעין את המחשב והוא הגיע ל-100%? נתקו אותו מהחשמל.

בנוסף, דאגו לרוקן את הסוללה (גם אם בצורה מכוונת) אחת לשבוע ולאחר מכן הטעינו אותה לטעינה מלאה.

Call Now Button